آخرین اجرای ارکستر سمفونیک تهران با سهراب کاشف


این ارکستر پس از اجرای آنلاین در سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر که به رهبری نصیر حیدریان برگزار شد، این بار به رهبری سهراب کاشف در تالار وحدت به اجرا پرداخت.

در ابتدای این برنامه قطعه «هشت بهشت» اثر محمدسعید شریفیان توسط اعضای ارکستر اجرا شد. هشت بهشت موسیقی سریالی با همین نام به کارگردانی اکبر خواجوئی است که در اواخر دهه ۶۰ پخش می‌شد و موسیقی این سریال با استقبال بسیار بالایی روبرو شد.

قطعه بعدی که توسط ارکستر سمفونیک اجرا شد قطعه فانتزی «شبی بر فراز کوهستان سنگی» اثر مودست موسورگسکی بود. «شبی بر فراز کوهستان سنگی» با الهام از افسانه‌های ادبی روس، تصاویری موسیقایی با موضوع سحر جادوگران بر فراز یک کوه عریان است که در مراسم ایوان کوپالا اتفاق می‌افتد. موسورگسکی این اثر را در همان شبِ ۲۳ ژوئن ۱۸۶۷ که چنین مراسمی آغاز می‌شود، به پایان رساند.

قطعات L’Arlésienne Suite No اثر ژرژ بیزه و Finlandia, op.26 اثر ژان سیبلیوس دیگر قطعاتی از موسیقی کلاسیک جهان بودند که توسط ارکستر سمفونیک تهران اجرا شدند.

اجرای ارکستر سمفونیک تهران، سیزدهمین کنسرت آنلاینی بود که به همت بنیاد رودکی در ایام همه‌گیری کرونا در تالار وحدت اجرا شد.

این نوشته را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *